کارشناسان بیماری های کبد روغن زیتون

سال‌هاست که رژیم مدیترانه‌ای به‌عنوان سالم‌کننده  روغن زیتون خوراکی قلب مطرح شده است. این رژیم غذایی مبتنی بر گیاه، سرشار از غلات کامل، حبوبات، سبزیجات و روغن زیتون، بر اساس عادات غذایی افرادی است که در نزدیکی دریای مدیترانه زندگی می کنند.

نکته اساسی در رژیم غذایی استفاده از روغن زیتون است. کارشناسان می گویند که استفاده از روغن زیتون، یک چربی تک غیراشباع، سالم تر از مصرف چربی های حیوانی است و می تواند به کاهش التهاب و بیماری های قلبی کمک کند.

دکتر میشل پرلمن، متخصص تغذیه پزشک و استادیار بخش سلامت گوارش و بیماری های کبد در دانشکده پزشکی میلر، می گوید: «چربی های تک غیراشباع از چربی های اشباع و ترانس مانند روغن نارگیل و کره سالم تر هستند.

وی افزود: «مصرف روغن زیتون با کاهش روغن زیتون ارگانیک خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان، نورودژنراتیو و تنفسی مرتبط است.

در حال حاضر، اخبار امیدوارکننده تری در مورد استفاده روغن زیتون رویال از روغن زیتون وجود دارد. یک مطالعه اخیر توسط دانشگاه هاروارد نشان داد که روغن زیتون همچنین می تواند خطر مرگ زودرس را کاهش دهد.

این تحقیق اولین تحقیقی بود که در مقایسه با مطالعات قبلی که بر روی ساکنان منطقه مدیترانه متمرکز بود، بر شهروندان ایالات متحده متمرکز شد.

این مطالعه پرسشنامه‌های رژیم غذایی 60582 زن و 31801 مرد در ایالات متحده را از سال 1990 تا 2018 ارزیابی کرد. یافته‌ها نشان داد افرادی که بیشترین مصرف روغن زیتون (بیش از هفت گرم در روز) را داشتند، 19 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های کلی و قلبی عروقی بودند. مرگ و میر

همچنین افرادی که روغن زیتون بیشتری مصرف می کردند، در مقایسه با کسانی که هرگز یا به ندرت آن را مصرف نکرده بودند، 17 درصد کمتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از سرطان، 29 درصد خطر مرگ و میر نورودژنراتیو (مانند آلزایمر و بیماری پارکینسون) و 18 درصد کمتر در خطر مرگ و میر تنفسی قرار داشتند.

ایتان استرن، متخصص تغذیه بالینی روغن زیتون 3 لیتری در بیمارستان و کلینیک های دانشگاه میامی در بخش گوارش و کبد، گفت که به نظر او مطالعه هاروارد مهم است زیرا بسیار جامع بود.

 • منابع:
  1. Research shows the benefits of olive oil
 • تبلیغات: 
  1. عوامل کلیدی که بر عمر لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد
  2. با این راهکار ها حتی از بیل گتس پیشی بگیرید
  3. کسب و کارهای جذاب برای ثروت آفرینی
  4. استفاده چای ترش برای رشد گل محمدی